Kanserde Güncel Konular

Likid Biyopsi ve Kemoterapi Etkisinden Kurtulmanın Tuhaf Yöntemi?

Likid Biyopsi ve Kemoterapi Etkisinden Kurtulmanın Tuhaf Yöntemi?

1-Kanser tansında yeni bir döneme geçiliyor!!!
İnsanların kanında kanser hücrelerinden kopmuş küçük DNA kalıntılarının belirlenmesi için yapılan likid biyopsi testi, doktor muayenesinde hiçbir kanser bulgusu olmayan, çekilen filmlerde kanser tespit edilemeyen kişilerde çok erken evrede kanseri yakalamayı sağlayabilir mi? Johns Hopkins Üniversitesi tarafından 65-75 yaşları arasında olan,

Akciğer Kanseri ve Koronavirüs

Akciğer Kanseri ve Koronavirüs

SIK SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI

1-Akciğer Kanseri olanlar COVİD-19’dan daha mı fazla etkilenir?

Evet.

A-Akciğer kanseri hastalarında, kanser kitlelerinin bronşlara ve alveol denilen hava keselerine baskısı nedeniyle solunum güçlüğü oluşmaktadır. Bu durumun üzerine koronavirüs enfeksiyonu bindiğinde solunum güçlüğü daha da artmakta ve hastanın genel durumunu bozmakta hastaneye yatış ve bazen solunum cihazı desteğine gerek duyulmasına neden olmaktadır.

Kalın Barsak Kanseri-Koronavirüs!

Kalın Barsak Kanseri-Koronavirüs!

1-Kalın Barsak Kanseri olanlar COVİD-19’dan daha mı fazla etkilenir?

Evet.

Neden daha fazla risk var;

A-Kalın barsak kanserinin tedavisi için yapılan ameliyat, ışın ve kemoterapi gibi bağışıklık sistemi üzerine kimi zaman olumsuz etkli yapan tedaviler nedeniyle, mikrop ile yapılan mücadelede vücut daha güçsüz hale gelmiş olur.

Kanserdeki Artış Nüfus Artışından Fazla

Kanserdeki Artış Nüfus Artışından Fazla

Tüm dünya şu anda koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor olsa da birçok başka hastalık bireysel olarak insanların hayatını etkilemeye devam ediyor. 1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası olarak kabul edilirken Tıbbi Onkoloji ve Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl, dünya genelinde 2008 yılında kanser tanısı konulan hasta sayısının 12 milyon iken 2018 yılında bu sayının 18 milyon kişiye ulaştığını belirtti. Dr. Hakan Karagöl, kanserdeki artışın nüfus artış hızından fazla olduğuna dikkat çekti.

UYARI

Web sitemizde yer alan yazı, grafik, resim ve diğer tüm içerikler sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir tıbbi sorunla ilgili doktor tanısı, tedavisi veya konsültasyonu yerine kullanılması veya mevcut devam eden tedavinin sayfada verilen bilgiler doğrultusunda doktora danışmadan değiştirilmesi uygun değildir.

Prof Dr Hakan KARAGÖL'e Randevu almak için bizimle iletişime geçiniz.

Image

Web sitemizdeki tüm makaleler ve görseller lisanlı olup izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır.

Emsey Hospital Tıbbi Onkoloji Depatmanı Çamlık Mah. Selçuklu Cad. No:22 Kurtköy /Pendik İSTANBUL
info@hakankaragol.com
İletişim Hattı - 0 (542) 681-8200- Konum İçin TIKLAYINIZ.